Zajęcia dla szkół  Strona główna

Wykłady Polskiego Towarzystwa Fizycznego

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do udziału w wykładach organizowanych przez Oddział Białostocki Polskiego Towarzystwa Fizycznego na Wydziale Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku.

Lekcja astronomii praktycznej

Po wcześniejszym uzgodnieniu terminu (mgr A. Branicki), istnieje możliwość odwiedzania obserwatorium przez grupy młodzieży szkół średnich. Czas takiej wizyty (ok. 1,5 godz.) może być poświęcony odpowiedziom na zadawane pytania, wyjaśnianiu różnego rodzaju wątpliwości, bądź omówieniu konkretnego, uzgodnionego przez uczniów, problemu astronomicznego.
Jeśli podczas odwiedzin niebo będzie pogodne, możliwe jest przeprowadzenie obserwacji interesujących obiektów. Obserwacje takie będą poprzedzone pogadanką, w której zostaną omówione najważniejsze i najbardziej interesujące cechy tych obiektów. Grupa nie może liczyć więcej niż 10 uczniów. Ograniczona liczebność grupy skłania do doboru uczniów prawdziwie zainteresowanych astronomią.

Wykłady i warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

(tytuły wykładów prowadzą do charakterystyki prezentacji: skrótowe rozwinięcie tematyki, miejsce zajęć, czas trwania, liczebność grupy)

Rekrutacja 2015/2016