zaproszenie

Zapraszamy do udziału w XII Ogólnopolskim Seminarium Spektroskopii Mössbauerowskiej, organizowanym przez Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku i współorganizowanym przez Oddział Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie i w Białymstoku z siedzibą w Olsztynie.
Seminarium to ma bogatą tradycję, zostało zapoczątkowane przez profesora Mieczysława Budzyńskiego z UMCS w Lublinie w roku 1996. Seminarium organizowane jest co dwa lata przez inny ośrodek zajmujący się spektroskopią Mössbauerowską. Do tej pory OSSM organizowane było w kolejności przez ośrodki znajdujące się w Lublinie (1996), Wrocławiu (Sobótka Górka, 1998), Radomiu ( Zbożenna, 2000), Białymstoku (Goniądz, 2002), Katowicach (Wisła, 2004) Częstochowie (Koszęcin, 2006), Krakowie (Koninki, 2008), Warszawie (2010), Lublinie (Kazimierz Dolny, 2012), Wrocławiu (Pawłowice, 2014), Radomiu (Turno, 2016). Materiały konferencyjne wydawane są tradycyjnie w regularnym, recenzowanym czasopismie anglojęzycznym o zasięgu międzynarodowym. W roku 2018 materiały planujemy wydać w Acta Physica Polonica.
Mamy nadzieję, że w malowniczo położonym ośrodku w Goniądzu, spędzicie Państwo czas owocnie, uczestnicząc w konferencji naukowej oraz zrelaksujecie się w wolnych chwilach, chłonąc uroki Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Zapraszamy do odwiedzenia stron Polskiego Towarzystwa Spektroskopii Mössbauerowskiej.