Robotyka dla każdego

Zajęcia praktyczne w dwuosobowych grupach, mające na celu budowanie zautomatyzowanych układów elektronicznych oddziałujących z otoczeniem. Laboratoria łączą ze sobą wprowadzenie do programowania w języku C/C++ na platformie Arduino, wraz z umiejętnością budowy układów elektronicznych (pomiarowych, rozrywkowych). Uczestnik kursu rozwija umiejętności algorytmicznego myślenia, niezbędnego do oprogramowania elektroniki, działającej w ściśle określonym celu.

Zbuduj własnego robota

Zbuduj własnego robota

Zajęcia obejmują:
a) Wstęp do platformy Arduino – wyprowadzenia sygnałów (LED).
b) Wprowadzanie sygnałów do Arduino (LED, PWM, potencjometry).
c) Sterowanie silnikami (układ L293, serwo silniki).
d) Budowa i oprogramowanie pojazdu z ruchomą wieżyczką.

Kulminacyjnym punktem zajęć ma być stworzenie i oprogramowanie pojazdu, sterowanego pilotem na podczerwień (czyli pilot od telewizora, radia… uczestnik kursu przyniesie takowy ze swojego domu, tylko na czas trwania zajęć). Pojazd będzie się poruszać, a dodatkowo sterować światłem lasera podłączonego do obrotowej wieżyczki (także sterowanej pilotem).

Mile widziana jest umiejętność programowania w dowolnym języku (ale najlepiej w C/C++). Warsztaty nie wymagają jednak tej umiejętności i wprowadzą do podstaw programowania. Jeśli więc nie miałeś styczności z programowaniem, nie obawiaj się tego, bądź odważny i spróbuj tej przygody z nami – zapraszamy!