Pierwsze spotkanie Klubu „Newton, Einstein a teraz My”

18.01.2023 odbyło się inauguracyjne spotkanie Klubu Młodego Odkrywcy „Newton, Einstein a teraz My”. Wzięło w nim udział 7 uczniów z różnych klas szkół podstawowych. Miło było zobaczyć, że niektórzy uczniowie przybyli z rodzicami, którzy równie chętnie uczestniczyli w odkrywaniu piękna fizyki.

Podczas zajęć uczestnicy, wraz z dr hab. Katarzyną Rećko, prof. UwB starali się odpowiedzieć na pytanie „Czy otaczający nas świat jest uporządkowany?”.

Kolejne spotkania klubu odbywać się będą w godzinach popołudniowych każdej ostatniej środy miesiąca. Szczegóły dotyczące najbliższego spotkania już wkrótce.

Kluby Młodego Odkrywcy to inicjatywa Centrum Nauki Kopernik, której ideą jest zaszczepienie w uczniach miłości do nauki poprzez wspólne eksperymentowanie i obserwowanie przenikania się różnych jej dyscyplin.

Zachęcamy serdecznie do uczestnictwa.