IV Konferencja Nauczycieli Fizyki – 2020

W sobotę 26 września 2020 r. na Wydziale Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Konstantego Ciołkowskiego 1L odbyła się IV Konferencja Nauczycieli Fizyki.

Było to kolejne spotkanie, które zorganizował Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku we współpracy z Polskim Towarzystwem Fizycznym oddział w Białymstoku oraz Polską Akademią Nauk oddział w Olsztynie i w Białymstoku z siedzibą w Olsztynie. Celem konferencji była integracja środowiska nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, poszerzanie kompetencji zawodowych nauczycieli i pracowników naukowo-dydaktycznych oraz dzielenie się doświadczeniami z własnej pracy i przekazywanie aktualnych informacji.

W tym roku spośród 64 zarejestrowanych użytkowników w konferencji uczestniczyło 36 osób. Byli wśród nich nauczyciele, pracownicy naukowo-dydaktyczni, zaproszeni wykładowcy, osoby reprezentujące lokalny przemysł oraz prezentujące ofertę pomocy dydaktycznych dla szkół.

Uczestnicy IV Konferencji Nauczycieli Fizyki
Autor zdjęcia: Marek Brancewicz

Cieszymy się, że pomimo trudnej i niepewnej sytuacji epidemiologicznej spotkaliśmy się w tak licznym gronie (choć nie tak jak w latach poprzednich). Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy uczestniczyli czynnie w konferencji, ale również tym, którzy w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdecydowali się pozostać w domach.

Dziękujemy za zainteresowanie naszą konferencją i zapraszamy na jej kolejną edycję za rok (prawdopodobnie 25.09.2021).

Szczegółowe informacje na temat konferencji znaleźć można na stronie: https://physics.uwb.edu.pl/wf/knf2020/.