VI Konferencja Nauczycieli Fizyki – 2022

W sobotę 24 września 2022 r. na Wydziale Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku odbyła się VI Konferencja Nauczycieli Fizyki (VI KNF 2022).

Był to kolejny cykl wystąpień organizowanych przez Wydział Fizyki we współpracy z Oddziałem Białostockim Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Polską Akademią Nauk Oddział w Olsztynie i w Białymstoku z siedzibą w Olsztynie. Tegorocznej konferencji tradycyjnie patronował J. M. Rektor Uniwersytetu w Białymstoku prof. dr hab. Rober Ciborowski.

Przesłaniem VI KNF 2022 była integracja oraz poszerzenie kompetencji środowiska akademickiego i nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. W konferencji uczestniczyło 42 nauczycieli i wykładowców, w tym 11 spoza granic województwa podlaskiego. Jeden z wykładów dotyczył problemów z jakimi zderzają się nowi (choć doświadczeni) nauczyciele w szkole podstawowej i jak sobie z tymi problemami radzą. Inne wystąpienie dotyczyło  prawidłowej diety w rozwoju fizycznym i umysłowym młodzieży. W kolejnych wykładach omawiane było zagadnienie  skalowania w odniesieniu do organizmów żywych oraz zastosowanie układów optoelektronicznych znanych z życia codziennego. Cykl wystąpień zwieńczony został znakomitym wykładem o dokonaniach i różnorodnym podejściu do dydaktyki fizyki propagowanym przez Mieczysława Wolfkego, wszak rok 2022 jest właśnie jemu dedykowany.

Uczestnicy VI Konferencji Nauczycieli Fizyki
Autor zdjęcia: Marek Brancewicz

Mamy nadzieję, że VI Konferencja Nauczycieli Fizyki 2022 pozwoliła uczestnikom zdobyć nowe doświadczenia, wiadomości i umiejętności, które posłużą wzbogaceniu i uatrakcyjnieniu warsztatu nauczyciela fizyki.

Kolejna, VII już edycja konferencji planowana jest na trzecią sobotę września roku 2023.

Szczegółowe informacje na temat konferencji można znaleźć na stronie:
https://physics.uwb.edu.pl/wf/knf2022/

Galeria zdjęć z konferencji dostępna jest na naszym profilu Facebook:
https://www.facebook.com/PTFBialystok

Nagrania wykładów dostępne są natomiast na naszym kanale YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UCChi8p4mwKvlh6NKtqT-RhA