W dniu 24 listopada 2015 r. wystartowało Koło Naukowe Robotyków Fi-BOT na Wydziale Fizyki (decyzja DDS/SS/426-REJ.FIZ/862/2015 Prorektora Uniwersytetu w Białymstoku ds. Dydaktycznych i Studenckich).
Zaproszeni są wszyscy studenci Uniwersytetu w Białymstoku (niezależnie od roku i specjalności studiów). Zajęcia w roku akademickim 2023/20234 będą odbywać się w Kampusie UwB, Wydział Fizyki – termin do ustalenia z zainteresowanymi Studentami, zapraszam do rozmowy (patrz post „Spotkanie organizacyjne 2023/24„).
Rozpoczęliśmy od poznania platformy Arduino (ciągle kontynuujemy). W planach mamy programowanie Raspberry Pi. Jeśli więc pragniesz nauczyć się/podszkolić w programowaniu, poznać tajniki budowy prostych (ale bardzo efektownych!) układów elektronicznych – serdecznie zapraszam. Zdobyta wiedza przyda Ci się tworząc swoje własne projekty – pomysłowe gadżety elektroniczne, inteligentne domy, roboty… Nie przejmuj się także prostymi projektami – od czegoś trzeba zacząć! Nie musi to być rakieta w kosmos 😉
Zainwestuj w siebie i podejmij wysiłek nauki czegoś konkretnego a nie będziesz narzekać na swoje studia – no chyba, że Twoim marzeniem jest praca na zmywaku w Anglii 😛 Warto uczestniczyć w zajęciach koła naukowego, bo dzięki aktywnemu uczestnictwu wypełnisz swoje CV czymś konkretnym i zwrócisz uwagę potencjalnego pracodawcy. Na rynku pracy jest wielu absolwentów, większość siedziała grzecznie w ławkach i zdobywała (dobre) oceny – a Ty masz okazję wykazać się czymś więcej. Nie zmarnuj tej szansy! Dodatkowo: projekt tworzony „na luzie” w ramach koła może stać się Twoim projektem zaliczeniowym (licencjat, mgr).
Partnerem Koła Fi-BOT jest firma BOTLAND – oferująca szeroki asortyment elektroniki, mechaniki i wiedzy dla ogólnie pojętej robotyki. Witryna sklepu otworzy się po kliknięciu na baner naszego Partnera:
Oczywiście Członkowie Fi-BOTa mogą liczyć na rabaty podczas zakupów w Botlandzie. To dobry powód, by uczęszczać na nasze zajęcia! Nie chcesz kupować zestawu Aruino, bo nie wiesz, czy Cię to kręci? Więc pobaw się wirtualnym Arduino w swoim komputerze – to nic nie kosztuje! Kliknij link poniżej i rozpocznij przygodę!
Nie czekaj, zadbaj już o swoją przyszłość!
dr Krzysztof Gawryluk (tel. 85 738 81 98)
Nie czekaj, zadbaj już o swoją przyszłość!
dr Krzysztof Gawryluk (tel. 85 738 81 98)