prof. dr hab. Andrzej Stupakiewicz uhonorowany Nagrodą Naukową im. Wojciecha Rubinowicza

Miło nam poinformować, że w roku 2022 Polskie Towarzystwo Fizyczne postanowiło przyznać Nagrodę Naukową im. Wojciecha Rubinowicza prof. dr hab. Andrzejowi Stupakiewiczowi z Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku. Kapituła Nagrody uhonorowała Profesora za „Cykl wybitnych prac naukowych dotyczących bardzo aktualnego odkrycia i wyjaśnienia mechanizmów ultraszybkiego przełączania magnetyzacji w warstwach granatów”.

Nagroda Naukowa im. Wojciecha Rubinowicza jest najważniejszym wyróżnieniem przyznawanym przez Polskie Towarzystwo Fizyczne. Honoruje się nią wybitne i twórcze artykuły opublikowane przez polskich badaczy z zakresu fizyki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!