Wojny robotów („kanapka”) + Maskotka

Wojny robotów: „kanapka”.

Budujemy podwozie v0.1.

Mieliśmy robić coś prowizorycznego, jednak do montażu kół wykorzystaliśmy przygotowane mocowanie – zaprojektowane i wydrukowane na Wydziałowej drukarce 3D Zoltrax M200. Prosty projekt w Blenderze:

Projekt „trzymaka” koła i silniczka: wykorzystujemy oryginalny orczyk z silniczka, który wtapia się w konstrukcję trzymaka. Trzy otwory 3mm, oddalone od środka o 10mm – pełna profeska 😉

Wydruk 2 sztuk to ~30min pracy drukarki. Efekt poniżej.

Koło Tamiya 70111 z „trzymakiem” – po co 3 śrubki, skoro i na 2 się trzyma? 😉

Napęd to dwa serwa pracy ciągłej – Feetech FT90R.

Serwo pracy ciągłej z zamocowanymi kołami.

Finalnie wszystko wygląda tak:

Kanapka v0.1: czyli pojazd w pełnej krasie 😉 Zasilanie (aku 9V) na polnym pokładzie. W planach kolejny pokład z programowalnymi LED-ami RGB.

Mocowanie silników do podwozia – chwilowo trtytkami. Jednak jest to NAJSŁABSZY element tej konstrukcji. Ale wydawał się wystarczający do sprawdzenia, jak działa.

Pierwsze próby autonomicznej jazdy!

Miało być szybko i minimalistycznie, jednak trzeba wrócić do mocowania silniczków – trytytki należy zmienić na „dedykowane” trzymaki do serw (ponownie projekt 3D i druk na Zoltraxie M200). Liczymy, że dzięki temu pojazd będzie jeździć prosto!

Maskotka

Pan Bartek wraca do projektu Maskotki i zamierza tam wgrać PID-a do lepszego sterowania kołami. Na razie odgrzebał projekt, połączył przewody (sfajczył jedno Arduino UNO – ale jak, tego nikt nie wie) no i projekt jeździ! Z braku swojego kontrolera wykombinował takie oto zabawnie wyglądające cudo 😉

Do sterowania podwoziem Maskotki wykorzystujemy… cztero-kołowy pojazd z JOY shieldem! Po prostu nie chciało się rozbierać/rozkręcać gotowej już konstrukcji…

Słychać ten „piękny” pisk podczas zakrętów? Oj słychać… ale jego źródło zostało już zlokalizowane! To nie silniki (jak nam się pierwotnie wydawało), a… trzecie koło! Będzie trzeba coś z tym zrobić.

Posted in FiBot and tagged , .