„Cudowne” radyjko internetowe za jedyne 650 zł :P

Będąc na jednym z poratali (sportowych) zostałem uraczony reklamą – jedną z takich inteligentnych, co to pasują do gustu klienta. No i faktycznie – sprzęt elektroniczny zdarza mi się przeglądać w necie, więc reklama trafiona.

ADVANCE ACOUSTIC WTX-MICROSTREAM


Czyli co to takiego? otóż jest to ODTWARZACZ SIECIOWY WI-FI Z RADIEM INTERNETOWYM.  Wow. Chwalą to za

  • mała gabaryty, 
  • 24-bitowym przetworniku cyfrowo-analogowym Wolfson WM8740,
  • obsługę formatów audio : ALAC, FLAC, APE, APPLE LOSSLESS,AAC, AAC-LC,HE-AAC,WAV, MP3, WMA,
  • możliwość transmisji w zakresie od 48kHz/16bit do 192kHz/24bit, 
  • dedykowaną aplikację na iPada i Androida.

Nie powinienem się czepiać, ale to wszystko za cenę 650 zł. Przepraszam, ILE? Tak, nie pomyliłem się – 650 pln.

Nie jestem audiofilem, więc może nie doceniłem serca układu – przetwornika Wolfsona. Słucham radia online (i innej muzy) przez Raspberry Pi i oprogramowanie Music Player Deamon (wraz z klientem mpc i MPDroid na Androidzie, Sonata pod Linuxem). Wiem wiem, jakość dzwięku z RPi jest krytykowany przez wielu znawców i nawet ja czasami dostrzegam różnicę. Ale za trzykrotnie mniejsze pieniądze mam to wiele z tego, co oferuje reklamowane „cudo”. No i różnice są słyszalne wówczas, gdy ma się odpowiednio dobre źródło muzyczne – a wiele, wiele radyjek nadaje w 92kbps czy nawet w 64kbps. Wówczas nie ma co zwalać winy na Malinę. A gdy już nawet to nam przeszkadza, to zawsze można dokupić zewnątrzną kartę muzyczną na USB i to chyba rozwiązuje ten problem. 

Czyli zachęcam do zakupu Raspberry Pi także i z powodu słuchania muzy – już nie wspomnę o wielu innych funkcjach tego kompuera, których oczywiście nie obsługuje przesadnie drogie użądzenie. Warto uczyć się obsługi Linuxa by potem nie kupować takich gadgetów.

autor: K.G.

 

Posted in news and tagged , , , , , , , .