WIELKA KLAPA czyli Jak zepsuć swoją prezentację?

Konwersatorium wydziałowe

Dnia 2019-12-17 o godzinie 14:15 w sali 2011 Wydziału Fizyki UwB odbędzie się wykład, na którym redaktor Wiktor Niedzicki wygłosi wykład pt:

WIELKA KLAPA czyli Jak zepsuć swoją prezentację?

 

Serdecznie zapraszamy

Andrzej Maziewski

Jerzy Przeszowski

WIELKA KLAPA czyli Jak zepsuć swoją prezentację?

Całe życie prezentujemy się innym. Kolegom, koleżankom, rodzinie. A potem… wchodzimy na scenę lub egzamin i… widzów ogarnia zdumienie. Niemożliwe, by ktoś tak zepsuł swoją prezentację! Musiał to zaplanować! Jak zaplanować swoją porażkę to lekko zabawna opowieść o sztuce prezentacji. Dla większości ludzi największym stresem są wystąpienia publiczne. Boimy się kompromitacji. Pocą nam się dłonie, głos więźnie w gardle. Co zrobić z rękami? Na co patrzeć? Jak nie zapomnieć, o czym mamy mówić? Jak przygotować prezentację komputerową? Popatrzmy, jakie błędy spotykamy najczęściej i starajmy się ich unikać.

Wiktor Niedzicki, popularyzator, dziennikarz radia i TV, prezenter, wykładowca akademicki opowie o doświadczeniach w prezentacji nauki. Własnych, zdobytych w ciągu ponad 44 lat pracy i podpatrzonych u innych. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, co decyduje o powodzeniu (lub niepowodzeniu) prezentacji? Czym jest wizerunek, czyli jak zrobić dobre (lub złe) wrażenie? Co oznacza tak zwana mowa ciała? Dlaczego zrażamy sobie odbiorców? Jak wywołujemy złośliwe uśmieszki i komentarze? Gdzie czyhają pułapki?