Dziewczyny do ścisłych

„Dziewczyny do ścisłych” to ogólnopolska kampania organizowana przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Nasza uczelnia bierze w niej udział po raz pierwszy. Swoją ofertę w ramach akcji będą promować trzy jednostki UwB: Wydział Fizyki, Wydział Matematyki oraz Instytut Informatyki.

Wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia w godz. 12.00-17.00 w formule online (ze względu na pandemię COVID-19) na platformie GRIP (wymagana rejestracja).

W dniu 15 kwietnia 2021 odbyła się konferencja prasowa zapowiadającą akcję „Dziewczyny do ścisłych”. Gościliśmy prof. Izabela Święcicką, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej, a także przedstawicielki studentek i absolwentek nauk ścisłych z Instytutu Matematyki oraz Wydziału Fizyki. Konferencja była transmitowana na żywo w serwisie Facebook, a teraz można ją obejrzeć tutaj.

Zachęcamy do przeczytania relacji z tej krótkiej konferencji, gdzie pada m.in. zdanie Powszechnie uważa się, że matematyka jest królową nauk. I to jest prawda. Ale królem jest zdecydowanie fizyka – mówi Natalia Jaroś, studentka 2-go stopnia fizyki (specjalność doświadczalna). Cała relacja do przeczytania na głównej stronie Uniwersytetu w Białymstoku.

Przypominamy, że akcja rusza 22-go kwietnia od godz. 12:00 i do uczestnictwa wymagana jest rejestracja. Zapraszamy!