e-wizyta maturzystów białostockiego 1LO

W dniu 26 kwietnia 2021 r. odbyła się prezentacja specjalności Fizyka gier komputerowych i robotów dla maturzystów 1-szego Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku – klas o profilu matematyka-fizyka-informatyka. Spotkanie w ostatnich dniach przed maturami miało na celu poinformowanie młodzież o ciekawej specjalności na lokalnym rynku nauki. W czasie pandemii dostęp z do maturzystów jest utrudniony- nie ma wizyt w szkole, nie ma wycieczek do na uczelnie. Z tego powodu wspólnie z nauczycielem fizyki i absolwentem Wydziału Fizyki UwB – mgr. Pawełem Andryszakiem – zorganizowaliśmy e-spotkanie informacyjne, które poprowadził dr Krzysztof Gawryluk.

W prezentacji skupiono się na konkretnych szczegółach planu zajęć – np. jakie narzędzie wykorzystujemy, czego uczymy, jakie języki programowania wykładamy, ile godzin przeznaczamy na dany blok tematyczny.  Mowa była także o kołach naukowych działających na Wydziale Fizyki, a w szczególności o kole Fi-BOT jako miejscu realizowania własnych projektów. Było zainteresowanie, były pytania. Życzymy powodzenia na maturze!

Jeśli jesteś nauczycielem i chcesz zorganizować podobne spotkanie dla swoich podopiecznych – skontaktuj się z nami – zapraszamy do współpracy!

(c) K.G. 2021