Ranking Perspektywy 2021 – jesteśmy trzeci w kraju!

Ranking Perspektywy 2021 – jesteśmy trzeci w kraju!

Jak co roku pojawiły się wyniki rankingu Perspektyw – z przyjemnością odnotowaliśmy, że w rankingu kierunków studiów w kategorii FIZYKA jesteśmy na podium – mamy trzecie miejsce w kraju! Wyprzedził nas  jedynie Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Tegoroczny wynik nie jest całkowitym zaskoczeniem – rok temu byliśmy na szóstym miejscu w rankingu kierunków (fizyka) Perspektyw a wiemy, że polepszamy swoją pozycję dobrymi osiągnięciami naukowymi. W tym roku nasze wyniki zostały już docenione na międzynarodowej arenie – po raz pierwszy znaleźliśmy się w TOP-500 uczelni na świecie według rankingu Global Ranking of Academic Subjects (GRAS) publikowanego przez chińską agencję ShanghaiRanking Consultancygdzie. Dlatego wysokie miejsce w Perspektywach nas nie dziwią – choć faktycznie, podium razem z UW i UJ w kraju to bardzo miłe towarzystwo.

Uniwersytet w Białymstoku – jako całość – uplasował się na 38-tej lokacie wśród uczelni akademickich, oraz na 11-tej pozycji (na 21 uniwersytetów) – co też jest dobrym wynikiem (zyskujemy jedną pozycję w stosunku do zeszłego roku).

(c) KG 2021