Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Salon Maturzystów Perspektywy 2016

W dniu 08 września prezentowaliśmy nasz Wydział podczas Salonu Maturzystów Perspektywy 2016, który odbył się na terenie Politechniki Białostockiej. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem młodzieży, która miała okazję przyjrzeć się z bliska ofercie edukacyjnej uczelni wyższych.

W promocji Wydziału udział wzięli dr Tomasz Karpiuk, dr Cezary Walczyk oraz dr Krzysztof Gawryluk, przedstawiając specjalności na kierunku fizyka. Masa pytań dotyczyła nowości edukacyjnej – Fizyki Gier Komputerowych i Robotów. Nowa propozycja Wydziału budziła wiele pozytywnych emocji, jako bardzo atrakcyjna pod względem nauczanych treści oraz odnalezienia się na rynku pracy.

Pracownicy Wydziału prezentowali prace licencjackie powstałe na kierunku fizyka  – robot gąsienicowy wydrukowany w technologii 3D oraz gra komputerowa „Symulator samochodu”. Wiele osób była także zainteresowana Fizyką medyczną. Bardzo cieszy nas rosnąca popularność fizyki oraz połączeniem fizyki z informatyką, grafiką komputerową czy też medycyną. Jesteśmy też zadowoleni z faktu, że uczniowie liceów/techników rozumieją rolę fizyki w naszym codziennym życiu i sensownością studiowania u nas.

Podczas Salonu maturzystów uczniowie zostali poinformowani o nowej inicjatywie Wydziału – czyli o warsztatach „Z fizyką w przyszłość”, startujących już od pierwszego października 2016. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym projekcie.

Dziękujemy za liczne odwiedzenia naszego stoiska i pytania związane ze studiowaniem fizyki.