XII Targi Edukacyjne w 2LO w Białystoku

W dniu 18-01-2017 r. uczestniczyliśmy w Targach Edukacyjnych zorganizowanych przez 2LO w Białystoku. W prezentacji Wydziału udział wzięli dr Tomasz Karpiuk, dr Krzysztof Gawryluk oraz dr Cezary Walczyk, który dodatkowo wygłosił prezentację pt. „Roboty, druk 3D i inne… zagadnienia”. 

Prezentacja wydziału skupiła się głównie na nowej specjalności – Fizyce Gier Komputerowych i Robotów. Dlatego też na naszym stoisku znaleźć można było roboty zbudowane na bazie platformy Arduino, wydruki 3D oraz przykłady gier komputerowych stworzonych przez naszych studentów. Pytania uczniów dotyczyły nie tylko nowej specjalności, ale także i fizyki medycznej oraz fizyki ogólnoakademickiej – dziękujemy za zainteresowanie! Wszystkich zainteresowanych pełną ofertą edukacyjną zachęcamy do obejrzenia przykładowych prac licencjackich i magisterskich naszych studentów.

Przypominamy, że uczniowie mają możliwość „sprawdzenia” jak się u nas studiuje – wystarczy uczestniczyć w oferowanych przez nas zajęciach w Kampusie UwB. Można więc namówić swojego nauczyciela na lekcję fizyki (cykl Pokazy z fizyki), lub też odwiedzić nas na wykładach Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Jest też dodatkowa możliwość – dla uczniów chcących poświęcić swój czas pozalekcyjny – uczestnictwo w warsztatach. Już w lutym rusza druga tura warsztatów z „Fizyką w przyszłość”, gdzie uczniowie mogą uczyć się programowania gier, robotów czy modelowania i druku 3D. Zapisy już wkrótce, więc proszę śledzić naszą www oraz profil na FB.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom targów za wiele wnikliwych pytań i zapraszamy do odwiedzania naszej strony www jak i śledzenia (polubienia) profilu na FB.