XVII Giełda pomysłów na życie – Łomża

15 marca 2017 r. wspólnie z Działem Rekrutacji UwB i pracownikami wydziału filologicznego UwB uczestniczyliśmy w XVII Giełdzie pomysłów na życie – organizowanej przez 3LO w Łomży. Impreza skierowana jest do młodzieży stojącej przed decyzją o swojej przyszłości – wyborze odpowiednich studiów. Nie mogło nas tam zabraknąć.

Wydział Fizyki reprezentowali dr Jan Kisielewski oraz dr Krzysztof Gawryluk, który dodatkowo zaprezentował wykład „Specjalność z przyszłością – Fizyka gier komputerowych i robotów.” promujący nową ofertę edukacyjną Wydziału Fizyki. Na naszym stoisku można było obejrzeć prace licencjackie wykonane przez naszych studentów, przyjrzeć się z bliska komputerowi Raspberry Pi i jego możliwościom (prezentacje w jakości HD wyświetlane były właśnie na RPi), a także przekonać się o sensowności łączenia informatyki, elektroniki i umiejętności modelowania trójwymiarowego – na przykładzie pojazdu wydrukowanego w technologii 3D i sterowanego z poziomu platformy Arduino. Tego wszystkiego uczymy u nas na Wydziale! Połączenie informatyki, grafiki komputerowej z elementami fizyki okazuje się być bardzo trafnym pomysłem na swoją przyszłość – a to oznacza odnalezienie się na rynku pracy po zakończeniu studiów.

Dziękujemy za zaproszenie nas do siebie, wzorową organizację imprezy a uczniom szkoły za ciepłe przyjęcie i duże zainteresowanie naszą ofertą.