Wizyta licealistów z Grodna

W dniu 29.03.2017 r. Wydział Fizyki odwiedziła młodzież z Liceum Społecznego im. E. Orzeszkowej w Grodnie z myślą o wybraniu naszej uczelni jako miejsca do studiowania.

Spotkanie z młodzieżą rozpoczęto od kwestii formalnych – sposobu rekrutacji na studia, opłat, możliwości pozyskania stypendium itd. Ta cześć programu prowadzona była przez uniwersyteckie Centrum Rekrutacji. Nie mogło zabraknąć kontekstu akademickiego – krótki wykładem popularnonaukowy o bezpośredniej detekcji fal grawitacyjnych i udziale Wydziału Fizyki UwB poprowadził dr hab. Marek Nikołajuk.

Następnie licealiści podzieleni zostali na małe grupki, które zwiedzały nasze laboratoria. Pracownicy Wydziału Fizyki starali się króciutko opowiedzieć o swoich badaniach i o najważniejszych osiągnięciach. Uczniowie zwiedzili Zakład Magnetyków (opiekę sprawował prof. dr hab. Andrzej Maziewski, dr Iosif Sveklo oraz mgr Wojciech Dobrogowski) oraz Zakład Fizyki Ciała Stałego (opiekowali się dr hab. Katarzyna Rećko oraz dr hab. Dariusz Satuła, prof. UwB). W czasie tej krótkiej wizyty nie sposób było pochwalić się wszystkimi osiągnięciami, zaprowadzić do każdego labu – ale mamy nadzieję, że wizyta zachęciła do studiowania na naszej Uczelni, w tym także na Wydziale Fizyki.