Targi edukacyjno-zawodowe „Dni edukacji i pracy”

Białostocki „ekonomik”, czyli Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku po raz kolejny zorganizował targi edukacyjne dla swojej młodzieży – nie mogło nas tam zabraknąć. Impreza odbyła się w dniu 31 marca 2017r .

Na targach byliśmy wspólnie z Centrum Rekrutacji UwB przedstawiającą pełną ofertę Uniwersytetu w Białymstoku. My natomiast prezentowaliśmy Wydział Fizyki i naszą nowość – specjalność z przyszłością: Fizykę Gier Komputerowych i Robotów. Na pytania uczniów odpowiadali dr hab. Katarzyna Rećko oraz dr Piotr Zaleski. 

Można było zagrać w gry komputerowe (bilard i samochodzik) stworzone jako prace licencjackie przez naszych studentów. Była też okazja obejrzeć z bliska i pobawić się pojazdem „zabawką” wydrukowaną w technice 3D na wydziałowej drukarce. Taka „zabawka” to inspiracja do nauki i łączenia modelowania 3D z programowaniem elektroniki na platformie Arduino. Arduino, programowanie gier, modelowanie 3D to właśnie nasza oferta na specjalności Fizyki Gier Komputerowych i Robotów do której studiowania gorąco zachęcamy. 

Dziękujemy uczestnikom za duże zainteresowanie ofertą naszego Uniwersytetu, a w szczególności studiowaniem fizyki na naszym Wydziale.