Gry i roboty w białostockim „elektryku”

W dniu 21 marca 2017 r. dr Cezary Walczyk odwiedził Zespół Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku. Jego wizyta była odpowiedzią na zaproszenie ZSE i prośbę o przybliżenie oferty edukacyjnej Wydziału Fizyki, a w szczególności naszej nowej specjalności – Fizyki Gier Komputerowych i Robotów.

Dr Cezary Walczyk wygłosił prezentację pt. „Fizyka gier komputerowych i robotów”, w której opowiadał o nowej specjalności. Zebrani na auli szkoły uczniowie (a było ich bardzo dużo – około 150 osób!) mieli okazję przyjrzeć się z bliska tematyce naszej specjalności. Nie zabrakło konkretów i demonstracji umiejętności, jakie uczniowie nabywają w trakcie studiowania. Każdego, kogo ciągnie do robotyki, tworzenia grafiki i gier komputerowych, druku 3D oraz inteligentnych domów zachęcamy do studiowania na Wydziale Fizyki. Właśnie podczas tej prezentacji można było się przekonać, dlaczego studiowanie fizyki jest kluczowe by połączyć informatykę, robotykę i matematykę w ciekawy zawód z przyszłością.

Dziękujemy uczestnikom za duże zainteresowanie naszą ofertą edukacyjną i zapraszamy do rozważenia studiowania na naszym Wydziale.