XIX Targi Szkół Wyższych w Augustowie

W dniu 21 kwietnia 2017 r. uczestniczyliśmy w XIX Targach Szkół Wyższych w Augustowie.

Przedstawicielami Wydziału Fizyki byli doktorzy Elżbieta Dzimida-Chmielewska, Marek Brancewicz i Piotr Zaleski, którzy prezentowali naszą nową ofertę edukacyjną – specjalność z przyszłością: Fizykę Gier Komputerowych i Robotów. Na targach byliśmy wspólnie z przedstawicielem Wydziału Filologicznego oraz pracownikami Centrum Rekrutacji UwB – przedstawiającymi pełną ofertę Uniwersytetu w Białymstoku. Dr Anetta Strawińska z Wydziału Filologicznego poprowadziła wykład pt. „Agresja jako zjawisko społeczne”, który spotkał się z dużym zainteresowaniem zebranej młodzieży.

Z kolei na naszym stoisku można było zagrać w gry komputerowe (bilard i samochodzik) stworzone jako prace licencjackie przez naszych studentów. Była też okazja obejrzeć z bliska i pobawić się pojazdem „zabawką” wydrukowaną w technice 3D na wydziałowej drukarce. Taka „zabawka” to inspiracja do nauki i łączenia modelowania 3D z programowaniem elektroniki na platformie Arduino. Arduino, programowanie gier, modelowanie 3D to właśnie nasza oferta na specjalności Fizyki Gier Komputerowych i Robotów do której studiowania gorąco zachęcamy.

Dziękujemy uczestnikom za duże zainteresowanie ofertą naszego Uniwersytetu, a w szczególności studiowaniem fizyki na naszym Wydziale.