Wykład PTF o. Białystok

W dniu 29 kwietnia 2017 r. w ramach sobotnich wykładów Polskiego Towarzystwa Fizycznego o. Białystok wysłuchalismy prof. dr hab. Ryszarda Łaźnego z Wydziału Biologiczno-Chemicznego Uniwersytetu w Białymstoku, który zaprezentował wykład pt. „Czy świat odbity w lustrze różni się od świata realnego?”

Zjawisko chiralności, o którym była mowa, ma zasadniczne znaczenie w nauce i praktyce – od matematyki, poprzez fizykę, chemię – do biologii. Można więc było posłuchać o wzajemnym powiązaniu nauk – a nie „tylko” wysłuchac wykładu z fizyki. Właśnie interdyscyplinarność jest siłą wykładów w ramach PTF o. Białystok. Dodatkowo, sobotnie spotkania są otwartepopularno-naukowe (czyli zrozumiałe dla wszystkich zainteresowanych, a nie jedynie dla specjalistów). Oczywiście wstęp jest wolny. Zaproszeni są wszyscy zainteresowani naukami przyrodniczymi, w tym młodzież – całe klasy, lub indywidualnie – bez nauczycieli. Warto więc poświęcić godzinę swojego czasu na coś bardzo wartościowego, tym bardziej, że mialiśmy okazję poznać nie tylko omawiane zagadnienie, ale także dzięki otwartości Profesora poznac jego prywatne opinie i zastanowić się nad studiowaniem medycyny 😉

Dziękujemy uczestnikom za liczne przybycie na wykład PTF-u i zapraszamy do śledzenia kolejnych wykładów, a przede wszystkim do uczestnictwa w naszych spotkaniach – mówimy więc do zobaczenia na Wydziale Fizyki co miesiąc w soboty o godz. 11:00.