Zakończenie warsztatów „Z fizyką w przyszłość”

W dniu 20 maja 2017 r. zakończyły się warsztaty „Z fizyką w przyszłość” wykładem pt. „Fale wokół nas”, który wygłosił prof Marek Kisielewski, w asyście mgr Piotra Chomieni. 

Wykład to wpisane w program warsztatów sobotnie spotkanie z widowiskowymi eksperymentami fizycznymi. Uczniowie mieli więc okazję przyjrzeć się pieknymi zjawiskami falowymi, które otaczają nas w życiu codzinnym (fale dzwiękowe, fale optyczne, fale materii). Podczas tej jednej godziny można było się przekonać, jak bardzo ciekawy jest otaczający nas świat. Mamy nadzieję, że słuchacze nabrali także zapału do studiowania fizyki, która stara się opisać i wyjaśnić wszystkie te zjawiska.

W drugiej edycji warsztatów udział wzięło ponad 100 osób, które odebrały swoje dyplomy uczestnictwa oraz broszury. Osoby nieobecne (z różnych powodów – rozumiemy) mogą zgłosić się w późniejszym terminie po wcześniejszym zapowiedzeniu się. Cieszy nas zainteresowanie młodzieży fizyką, matematyką i informatyką. Gratulujemy wytrwałości i zaangażowania – dwa miesiące zajęć warsztatowych to świetna inwestycja w siebie i w swoją przyszłość. Jesteśmy pod wrażeniem osób wybierających nawet dwa bloki zajęć, a tym bardziej osób wracających do nas z pierwszej edycji. Dlatego też najbardziej aktywne osoby chcące dalej poszerzać swoją wiedzę otrzymały możliwość kontynuacji spotkań w ramach kół naukowych na Wydziale Fizyki- z robotyki Fi-BOT oraz z programowania gier FiGieL.

Wszystkim uczestnikom warsztatów dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zachęcamy do bycia z nami w kontakcie – niech strona FB będzie naszym łącznikiem.