Nobel za słuchanie Wszechświata – wykład popularnonaukowy

24 października 2017 r. Dziekan Wydziału Fizyki, prof. Piotr Jaranowski wygłosił wykład popularnonaukowy pt. „Nobel za słuchanie Wszechświata”. Frekwencja dopisała!

Profesor Jaranowski, nasz ekspert od fal grawitacyjnych, w prosty sposób postarał się przedstawić zawiłe kwestie tegorocznej nagrody nobla. Wykład zorganizowała Centrala UwB ale… nie spodziewała się tak wielkiego zainteresowania! Najpierw wszyscy zebrali się w auli Wydziału Fizyki, która okazała się zbyt mała by pomieścić tylu słuchaczy. Dlatego więc zmieniono plany i przeniesiono wykład do auli budynku chemii, która mieści się w Kampusie. Nie było problemów z „przeprowadzką” ale… i ta sala okazała się za mała! W kolejnym kroku uczestnicy przeli do budynku biologii – tam aula okazała się wystarczająco pojemna. Po tych wszystkich perypetiach wykład się odbył, a uczestnicy nie żałowali oczekiwania.

Centrala UwB prowadziła transmisję na żywo z wykładu w serwisie Facebook – dzięki temu całość można obejrzeć pod tym linkiem. Zachęcamy!

Wszystkim uczestnikom wykładu dziękujemy za obecność i zainteresowanie, tym samym zapraszamy na kolejne spotkania tego typu.