XIII Targi Edukacyjne w 2LO w Białymstoku

W dniu 17-01-2018 r. uczestniczyliśmy w Targach Edukacyjnych zorganizowanych przez 2LO w Białystoku. W promocji Wydziału Fizyki udział wzięli nasi studenci ze specjalności Fizyka Gier Komputerowych i Robotów, doktoranci drugiego roku a także dr Krzysztof Gawryluk, który dodatkowo wygłosił prezentację pt. „Z fizyką w przyszłość”. 

Prezentacja Wydziału skupiła się wokół nowej specjalności ale nie brakowało pytań o fizykę ogólną i medyczną. Bardzo aktywni okazali się nasi studenci – Ewelina Czarniecka i Szymon Dębkowski. Licealiści mieli też okazję rozmawiać z doktorantami – mgr Anną Ostasz-Sokolik oraz mgr Jarosławem Ryszkowskim. Pytania uczniów dotyczyły kwestii rekrutacyjnych ale i zagadnień z fizyki – szczególnie astrofizyki. Dr Krzysztof Gawryluk spotkał się z uczniami klas IIIA i IIIB na „lekcji” poświęconej wybieraniu swojej przyszłości – zachęcając do studiowania fizyki na Wydziale Fizyki UwB. 

Przypominamy, że uczniowie mają możliwość odwiedzania nas w Kampusie UwB – wystarczy uczestniczyć w oferowanych przez nas zajęciach. Można więc namówić swojego nauczyciela wycieczkę do naszego Wydziału na lekcję fizyki (cykl Pokazy z fizyki), lub też indywidualnie odwiedzić nas na wykładach Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Zachęcamy do polubienia naszego profilu na Facebooku  i wypatrywania dodatkowych okazji do spotkania – niedługo odbędą się Dni Wydziału więc warto tego nie przeoczyć.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom targów za zainteresowanie naszą ofertą edukacyjną i zapraszamy do odwiedzania nas.