Współpraca z I LO im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

Destination Imagination to Olimpiada Kreatywności skierowana do uczniów – uczy rozwiązywania problemów z dziedziny zagadnień technicznych, naukowych, konstrukcyjnych, artystycznych, improwizacyjnych lub społecznych. 7-mio osobowa drużyna, pod kierownictwem Trenera wybiera sobie wyzwanie (jedno z wyżej wymienionych) i stara się rozwiązać zadany problem.

Zgłosił się do nas nasz absolwent – mgr Paweł Andryszak – nauczyciel fizyki w I i w IV Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku. Już po raz kolejny prowadzi on grupkę zdolnych młodzieży ku zwycięstwu w Destination Imagination. Ma już niemałe sukcesy w tym konkursie – w 2016 roku jego drużyna 14SOCKS zdobyła Mistrzostwo Polski podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności (kategoria techniczna) oraz Vice Mistrzostwo Świata w Katarskiej Olimpiadzie Kreatywności (konkurencja 24-godzina „Extreme challenge”). W tym roku jego podopieczni z I LO im. Adama Mickiewicza w Białymstoku spotkali się z zagadnieniem zbudowania pojazdu latającego, sterowania nim i wykonania pewnej „misji”.

Paweł Andryszak przyprowadził swoich podopiecznych do nas – na Wydział Fizyki. Jest to świetny pomysł na współpracę – gdyż od 3 lat prowadzimy specjalność Fizyka Gier Komputerowych i RobotAdam Mickiewiczów, ale możemy sporo nauczać także młodszych ludzi. Na naszej specjalności programujemy elektronikę i grafikę, łącząc to wszystko z fizyką. Dlatego zdolna młodzież z 1LO nie mogła lepiej trafić. Powyżej zdjęcie z pierwszych zajęć, gdzie młodzież inwestuje swój czas w naukę podstaw platformy Arduino. Warsztaty prowadzi dr Krzysztof Gawryluk, a o determinacji uczniów niech świadczy sam fakt, że pięć spotkań odbyło się między 24 grudnia 2018 r. a 4 stycznia 2019! Niektórzy aktywnie spędzają czas ferii świątecznych 😉

Życzymy udanego startu drużynie z 1LO i gratulujemy trenerowi – mgr. Pawłowi Andryszakowi pomysłu przyprowadzenia młodzieży właśnie do nas, na Wydział Fizyki!