XIV Targi Edukacyjne w 2LO w Białymstoku

W dniu 16-01-2019 r. uczestniczyliśmy w Targach Edukacyjnych (to już XIV edycja!) zorganizowanych przez 2LO w Białystoku. W promocji Wydziału Fizyki udział wzięli: Mateusz Kołodziejczyk (student trzeciego roku specjalności Fizyka Gier Komputerowych i Robotów), mgr Jarosław Ryszkiewicz (doktorant trzeciego roku),  dr Krzysztof Gawryluk  oraz dr hab. Tomasz Karpiuk – który dodatkowo wygłosił prezentację pt. „Fizyka w grafice i grach 3D”. 


Na naszym stole nie zabrakło drobnych układów elektronicznych, które miały skłonić młodzież do myślenia o studiowaniu u nas fizyki połączonej z elementami robotyki – mowa o nowej specjalności Fizyka Gier Komputerowych i Robotów. Każdy więc miał okazję wziąć w rękę prosty układ i podejrzeć, jak jest to wszystko połączone i zrobiony (szczególnym zainteresowaniem cieszyła się „gra refleks”). Mieliśmy też swój laptop, gdzie mogliśmy oglądać zderzenia kulek i rzutowanie wektorów prędkości „live” na ekranie komputera. A do czego to doprowadza, ta zabawa w „kulki” w komputerze? Uczniowie przekonali się, że właśnie tak powstaje symulacja gaza doskonałego ale także i… gra w bilard! Nie brakowało pytań o fizykę ogólną i medyczną – co nas cieszy, bo nie były to ani krótkie pytania, ani płytkie. Wszystko to napawa nas optymizmem, że jeszcze się zobaczymy 😉

Przypominamy, że uczniowie mają możliwość odwiedzania nas w Kampusie UwB – wystarczy uczestniczyć w oferowanych przez nas zajęciach. Można więc namówić swojego nauczyciela wycieczkę do naszego Wydziału na lekcję fizyki (cykl Pokazy z fizyki), lub też indywidualnie odwiedzić nas na wykładach Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Zachęcamy do polubienia naszego profilu na Facebooku  i wypatrywania dodatkowych okazji do spotkania – niedługo odbędą się Dni Wydziału więc warto tego nie przeoczyć.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom targów za zainteresowanie naszą ofertą edukacyjną i zapraszamy do odwiedzania nas.