Prezentacje Edukacyjno – Doradcze „Uczelnie w powiecie” — Siemiatycze

W dniu 27-02-2019 r. uczestniczyliśmy w Prezentacjach Edukacyjno – Doradczych „Uczelnie w powiecie” – odwiedziliśmy Siemiatycze.

Ideą cyklu imprez pt. „Uczelnie w powiecie” jest dostarczenie uczniom szkół ponadpodstawowych, głównie maturzystom, wyczerpującej informacji o warunkach i możliwościach kontynuowania nauki po ukończeniu szkoły średniej. Na stoisku Wydziału Fizyki UwB można było obejrzeć proste „zabawki” elektroniczne, które zaprojektowali, zrobili i zaprogramowali sami studenci naszego Wydziału. Można było więc się przyjrzeć z bliska jak jest to wszystko połączone i popytać o szczegóły. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się „gra refleks” i jest to świetny przykład prostego wykorzystania wiedzy zdobywanej na studiach, w szczególności na nowej specjalizacji Fizyka Gier Komputerowych i Robotów

Stoisko informacyjne Wydziału Fizyki obsługiwali mgr Wojciech Dobrogowski oraz mgr Jarosław Ryszkiewicz (doktorant 3-ciego roku). Trzeba zauważyć, że byliśmy zaskoczeni organizacją tej imprezy w Siemiatyczach – tym razem wszystkie uczelnie wystawiały się… na korytarzu a uczniowie mieli możliwość odwiedzania nas tylko podczas przerw. Brak „sali gimnastycznej” oraz „wycieczek” do stoisk podczas regularnych lekcji był niemiłym zaskoczeniem.

Przypominamy, że zainteresowani uczniowie mają możliwość odwiedzania nas w Kampusie UwB – wystarczy uczestniczyć w oferowanych przez nas zajęciach. Można więc namówić swojego nauczyciela wycieczkę do naszego Wydziału na lekcję fizyki (cykl Pokazy z fizyki), lub też indywidualnie odwiedzić nas na wykładach Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Zachęcamy do polubienia naszego profilu na Facebooku  i wypatrywania dodatkowych okazji do spotkania – niedługo odbędą się Dni Wydziału więc warto tego nie przeoczyć.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom targów za zainteresowanie naszą ofertą edukacyjną i zapraszamy do odwiedzania nas.