Prezentacje Edukacyjno – Doradcze „Uczelnie w powiecie” — Sokółka

W dniu 25-02-2019 r. uczestniczyliśmy w Prezentacjach Edukacyjno – Doradczych „Uczelnie w powiecie” – wspólnie z Dziełem Rekrutacji UwB odwiedziliśmy Sokółkę.

Cykl imprez pt. „Uczelnie w powiecie” adresowany jest głównie do maturzystów chcących kontynuować naukę na studiach. Jaki kierunek wybrać? Co oferuje dany wydział? Jaka jest perspektywa znalezienia pracy po ukończeniu konkretnej specjalizacji? – na te pytania można było znaleźć odpowiedź w trakcie Prezentacji Edukacyjno – Doradczych.  Na stoisku Wydziału Fizyki UwB można było obejrzeć proste „zabawki” elektroniczne powstałych na nowej specjalizacji Fizyka Gier Komputerowych i Robotów.  Można było więc się przyjrzeć z bliska jak jest to wszystko połączone i popytać o szczegóły. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się „gra refleks” i jest to świetny przykład prostego wykorzystania wiedzy zdobywanej na studiach.

(zdjęcie: http://sokolka-powiat.pl/2019/02/25/uczelnie-w-powiecie-2/)

Stoisko informacyjne Wydziału Fizyki obsługiwali dr Marek Brancewicz oraz dr Andrzej Pisarski. Na zakończenie imprezy zostały wręczone nagrody za najciekawsze stanowisko/prezentację. Nagrodę Starosty Sokólskiego Piotra Rećko otrzymał przedstawiciel Uniwersytetu w Białymstoku (brawo!), Państwowej Wyższej Szkoły w Suwałkach oraz Politechniki Białostockiej (gratulujemy!). 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom targów za zainteresowanie naszą ofertą edukacyjną i zapraszamy do odwiedzania nas na lekcję fizyki (cykl Pokazy z fizyki), lub też indywidualnie odwiedzić nas na wykładach Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Zachęcamy do polubienia naszego profilu na Facebooku  i wypatrywania dodatkowych okazji do spotkania – niedługo odbędą się Marcowe Spotkania z Nauką więc warto tego nie przeoczyć.