„Nie szukaj daleko” – wizyta w 1LO w Białymstoku

7 czerwca 2019 r. byliśmy w 1 LO im. Adama Mickiewicza w Białymstoku. Wystąpienie zatytuowane „Nie szukaj daleko: fizyka gier komputerowych i robotów na UwB” wygłosił dr Krzysztof Gawryluk. Końcówka roku sprzyja tego typu wizytom – oceny są już zaproponowane, uczniowie pracują mniej intensywanie a za oknem upały… Dlatego wykład był bardziej informacyjny niż naukowy.

Spotkanie w całości dotyczyło prezentacji specjalności fizyka gier komputerowych i robotów – otwartej na Wydziale Fizyki trzy lata temu. To ciągle nowość na naszym wydziale (pierwsi absolwenci dopiero w tym roku!), ale także nowość w ofercie edukacyjnej szkól w województwie podlaskim. To właśnie u nas – na Wydziale Fizyki – można łączyć ze sobą naukę fizyki i  informatyki w sposób nowoczesny, interdyscyplinarny. Właśnie tej interdyscyplinarności poświęcone było wystąpienie dr. Gawryluka, który przedstawił jak się łączą ze sobą fizyka, robotyka, grafika kompuerowa i informatyka. Obecni uczniowie klas 1 i 2 (profile politechniczno-informatyczne) usłyszeli o zaletach studiowania bez konieczności wyjazdu poza granice białegosoku, na rodzimej uczelni. Spotkanie zostało zorganizowane przez mgra Pawła Andryszaka – naszego absolwenta, a teraz nauczyciela przedmiotu fizyka w 1LO – serdecznie dziękujemy za tego typu inicyjatywy. 

Dziękujemy za zaproszenie i możliwość przedstawienia swoim podopiecznym naszej oferty edukacyjnej – świata symulacji komputerowych i programowalnej elektroniki. Mamy nadzieję, że wybierając swoją przyszłość pamiętać będziecie o Wydziale Fizyki i naszej ofercie edukacyjnej.