Pojazd (pierwsze uruchomienie) + podstawy (LEDy + przycisk)

Rozwija się projekt POJAZDU, a jednocześnie nauczane są podstawy Arduino (i programowania)…

  1. POJAZD
    1. praca nad sterowaniem pojazdem: wykorzystujemy sterownik Monster vnh2p30 o bardzo dobrych parametrach (maksymalny prąd nawet 30A! zasilanie 6-18V) i świetnej cenie (~25 zł). Sterowanie podobne jak w przypadku L298 (za pomocą dwóch sygnałów) – konieczne jest podłączenie sygnału PWM (lub innego pinu z Arduino i włączenie go na stałe na HIGH, czyli PWM=100%). Fajna stronka opisująca co i jak podłączyć – polecam.
    2. Można kupić PODWÓJNY sterownik, ale cena (o dziwo) nie jest już aż tak atrakcyjnaZnalezione obrazy dla zapytania monster vnh2p30
  2. PODSTAWY: LEDy + przycisk = REFLEKS. Poznajemy jak odczytać stan przycisku – małe wyzwanie: program REFLEKS: LED zapali się po losowym czasie, naszym zadaniem jest jak najszybsze wciśnięcie przycisku od razu po zaświeceniu LEDa. Mierzymy czas reakcji człowieka.  Ciągle polecam wirtualne Arduino do zabawy w domu!
  3. Poznaliśmy OPTYCZNY czujnik odległości E18-D80NK (5V, zakres 3-80cm, nie dźwiękowy!) – prosty w użyciu, a niedługo do wykorzystania w projekcie Pojazdu.

KG, 2018

Posted in FiBot and tagged , , , , , , .