Samotny Wilk na ZTGK w Łodzi

Pan Rafał Łupiński (student Fizyki Gier Komputerowych i Robotów) zaprezentował się w finałach ZTGK w kategorii „Show your project” jako Samotny Wilk z projektem Zestaw do MOCAP-u. ZTGK to konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych – cykliczna impreza organizowana przez Politechnikę Łódzką. W tym roku odbyła się już 15-ta edycja.

Finał miał miejsce w Łodzi 29.06.2023 r. W kategorii Show your project można przedstawić indywidualne (bądź grupowe) projekty związane w GameDev-em. Pan Rafał wywołał spore zainteresowanie bardzo oryginalnym zestawem do MOCAPu – czyli Motion Capture – zbudowanym na bazie Arduino, czujników żyroskopowych i oprogramowania Blender (programowanym w pythonie) do wizualizacji.

Widoczna na zdjęciu butelka to w rzeczywistości AKTOR – ma ręce, tułów (cóż – nóg nie ma, a głowa to niebieska nakrętka). Aktor obłożony jest czujnikami (2 na ręce, jeden na tułów – razem 5 sztuk w tej wersji prototypu). Najważniejsza cech Aktora – jest MEGA cierpliwy, nie marudzi gdy każe mu się stać z podniesionymi rękoma 😉 nie chce zapłaty za swoje usługi 😉

Można poruszać Aktorem, machać jego rękoma a na ekranie komputera powstaje na żywo obraz. Pan Rafał zakwalifikował się do finału konkursu ZTGK i zyskał spore zainteresowanie + otrzymał ciekawe pomysły na dalsze losy tej pracy (od Jurorów, od innych uczestników). Choć ostatecznie nie zajął podium to liczy się nie tylko sama wygrana, ale i obecność – zaproponowane pomysły są gotowe do skomercjalizowania!

Gratuluję Panu Rafałowi za zaangażowanie w projekt i odwagę uczestnictwa w konkursie. Sponsorem wyjazdu na ZTGK do Łodzi był Dziekan Wydziału Fizyki (zakwaterowanie, przejazd itd) – dziękujemy!

(c) K.G. 2023

Posted in DestinationImagination, FiBot and tagged , , , , .