Kreatywne rozmowy o nauce czas zacząć!

n20160215074544Szanowni Państwo,

w imieniu Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu w Białymstoku oraz Rady Uczelnianej Samorządu Doktorantów mamy zaszczyt zaprosić Państwa na pierwszą edycję show naukowego KRON – Kreatywnych Rozmów o Nauce, które odbędą się 18 lutego o godzinie 18:00 w Uniwersyteckim Centrum Kultury, znajdującym się w nowym kampusie Uniwersytetu w Białymstoku przy ulicy Ciołkowskiego.

Kreatywne Rozmowy o Nauce to cykl spotkań z naukowcami, chcącymi podzielić się ideami, które są warte rozpowszechniania. Na każde wydarzenie z tej serii składać się będzie kilka popularnonaukowych wykładów trwających do 20 minut. W tym czasie prelegenci będą mieli za zadanie w jak najbardziej pomysłowy, a zarazem przystępny sposób opowiedzieć o swoich naukowych pasjach. Stawiamy zatem nie tylko na wiedzę, ale i charyzmę!

Pierwsza edycja Kreatywnych Rozmów o Nauce koncentrować się będzie wokół nauk ścisłych – biologii, chemii i fizyki. Bohaterami pierwszej edycji show KRON będą:
– dr Joanna Bagniewska (University of Reading, Wielka Brytania)
– dr hab. Marek Nikołajuk (Wydział Fizyki UwB)
– dr hab. Marcin Sielezniew (Instytut Biologii UwB)
– prof. dr hab. Mirosław Ratkiewicz (Instytut Biologii UwB)
– dr Krzysztof Mnich (Uniwersyteckie Centrum Obliczeniowe UwB)
– dr Agnieszka Wilczewska (Instytut Chemii UwB).

Dodatkowe informacje na http://www.uwb.edu.pl/uploads/tiny/OBRAZY/KRON_info.pdf.
Zapraszam!
Mariana Kozłowska
(Przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Doktorantów UwB)
Paweł Szorc