Co się dzieje w mózgu nastolatka czyli o tym, dlaczego tak trudno zrozumieć dorosłego – wykład PTF

Wykłady PTF o/Białystok – zapowiedzi

W sobotę, 29 października 2016 roku o godz. 11:00 w sali 2011 przy ul. K. Ciołkowskiego 1L
dr Marek Kaczmarzyk
z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego
wygłosi wykład pt.
Co się dzieje w mózgu nastolatka czyli o tym, dlaczego tak trudno zrozumieć dorosłego

Etapy dojrzewania ośrodkowego układu nerwowego człowieka mają wpływ na postrzeganie świata. Ludzie w różnym wieku różnie interpretują te same zjawiska  i obserwacje. Historia naszego gatunku to w zasadzie historia poważnych kłopotów, z których wyszliśmy dzięki przypadkowi. Jak nasza przeszłość kształtuje nas dzisiaj? Dlaczego dorośli nie rozumieją  własnych dzieci? Czy nastolatki stworzyły człowieka? Jest jeszcze kilka podobnych pytań, na które może odpowiedzieć neurobiologia.

Dr Marek Kaczmarzyk, biolog, neurodydaktyk i memetyk, autor podręczników i programów szkolnych, nauczyciel i wykładowca. Autor kilkudziesięciu artykułów i książek z zakresu biologicznych i memetycznych kontekstów kształcenia. Propagator dydaktyki ewolucyjnej, dziedziny zajmującej się wyodrębnieniem, rozpoznaniem i praktycznym wykorzystaniem wpływu mechanizmów ewolucyjnych (zarówno ewolucji biologicznej, jak i kulturowej) na procesy uczenia się i nauczania.

Wszystkie osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy!

Zarząd OB PTF

 

Ulotka PDF[pdf-embedder url=”http://physics.uwb.edu.pl/wf/wp-content/uploads/2016/10/PTF_W4_2016_Kaczmarzyk.pdf” title=”ptf_w4_2016_kaczmarzyk”]