Podcasty? Wojny robotów („kanapka”) + Maskotka

Podcasty?

Rusza Uniwersyteckie Centrum Podcastów „Na końcu świata” – nowa inicjatywa na naszym Uniwersytecie. Dostaliśmy propozycję prowadzenia takiej cyklicznej audycji. Tematyka w naszych rękach, ale z racji specjalności Fizyka gier komputerowych i robotów same narzucają się gry komputerowe, sprzęt komputerowy, sprzęt do programowania elektroniki oraz nowinki robotyczne/IT. Myślę, że w zależności od poruszanej kwestii może to być audycja 30-to minutowa (dłuższa temat do omówienia) ale także krótsza (15 min na „nowinki”). W kilka osób będzie łatwiej prowadzić takie audycje, więc zachęcam do zastanowienia się i zgłoszenia po Świętach.

Wojny robotów: „kanapka”.

Ulepszamy nasze konstrukcje, montujemy lepsze mocowania silniczków. Sporo pracy manualnej… ale projekt idzie do przodu!

W pracach nad drugą konstrukcją wykorzystaliśmy korek od wina – jest wytrzymały, świetnie się modeluje (przycina, docina) a także łączy i dzieli! Brawo Pan RŁ!

Prace trwają… ale już koniec tego etapu!

Maskotka

BB pracuje nad płytą główną do Maskotki – jest już moduł uporządkowujący przewody + integrujący moduł nRF24L. Fajnie!

Nowy moduł Pana Bartka – ten „zielony” shield 😉

Kolejne spotkanie: czwartek 15:00

Posted in FiBot and tagged , , , , .