Prezentacje Edukacyjno – Doradcze „Uczelnie w powiecie” (Sokółka) — puchar!

Sezon rekrutacyjno-promocyjny w pełni – w dniu 27 luty 2017 r. Wydział Fizyki prezentował się w Sokółce na XV Prezentacjach Edukacyjno-Doradczych „Uczelnie w powiecie”. Wspólnie z Działem Rekrutacji UwB mieliśmy stoisko, na którym zachęcaliśmy do studiowania na naszej uczelni. 

W prezentacji Wydziału aktywny udział wzięli dr Jan Żochowski oraz dr Andrzej Pisarski. Na naszym stoisku można było zagrać w gry (bilard i samochodzik) stworzone przez naszych studentów (jako prace licencjackie), dotknąć i popytać o modele 3D wydrukowane na wydziałowej drukarce, a także porozmawiać o robotyce i pobawić się modelem jeżdzącego pojazdu – zbudowanego na platformie Arduino i wydrukowanego w technologii 3D. Pokazy dotyczyły nowej oferty przygotowanej przez Wydział Fizyki – Fizyki Gier Komputerowych i Robotów

 

Organizatorzy przygotowali puchar za najbogatszą ofertę – było nam niezmiernie miło wygrać tą nagrodę. Godne odnotowania jest to, że nie pierwszy raz zostaliśmy docenieni – tydzień temu w Zambrowie też zdobyliśmy puchar! Tym razem dziękujemy za wyróżnienie naszego stoiska przez Burmistrz Sokółki Ewę Kulikowską. Jednak najbardziej cieszy nas zainteresowanie młodzieży i całe mnóstwo pytań o naszą uczelnię, a w szczególności o studiowanie na fizyce.